Z Kuşağı Nasıl Para Transferi Yapıyor?

Z Kuşağı Nasıl Para Transferi Yapıyor?

Önceki yazılarımızda da değinmiştik; yeni bir çağda yaşıyoruz ve bu çağı en iyi anlayanlar da onun içinde doğanlar. Gen Z, milenyaller ya da yeni nesil olarak tanımlayabileceğimiz bu bireylerin, dijital dünyanın getirdiği yeniliklerden en etkin şekilde faydalanan kesim olduğu aşikâr.

Teknolojiye aşina bu nesil için tek bir tıkla kahve sipariş etmek ya da güzel bir elbise satın almak bir standart haline gelmiş durumda. Hal böyle olunca 18 ve 34 yaş arasını temsil eden bu kesimin tüketim alışkanlıkları birçok endüstriyi şekillendirdi. Finans ve bankacılık alanında ortaya çıkan çözümler de bundan nasibini aldı. Yeni neslin büyük bir kısmı dijital ödeme çözümlerine kaymış durumda. Dolayısıyla para transferi yaparken de bir önceki jenerasyondan oldukça farklı davranışlar sergiliyorlar.

Yeni nesli önceki jenerasyondan ayıran unsurlar

Yeni neslin bir önceki jenerasyonuyla arasındaki bu farkın temelini tabii ki de teknolojinin gelişimi oluşturuyor. Bilgisayar çağının içine doğan milenyaller bu teknolojik araçların nasıl kullanılacağını herkesten daha iyi biliyorlar. Son 20 yılda hayatımıza dahil olan mobil cihazlar da bu durumu fazlasıyla körükledi.

Araştırmalara göre 18-34 yaş arası bireylerin %98’i akıllı telefon kullanıyor ve bu kesimin %97’si sosyal medyada aktif. Sosyal medya ve mobil cihazlar yeni neslin günlük yaşantısının bir parçası haline gelmiş durumda.

Nasıl para transferi yapıyorlar?

Hal böyle olunca hayatlarındaki diğer aksiyonların da kullanmaya aşina oldukları bu teknolojik cihazlara entegre edilmesini istiyorlar. Elbette piyasa buna kayıtsız kalmayacaktı ve hemen hemen her sektörde yeni nesli memnun edecek çözümler geliştirildi. Para transferi alanında da ortaya MEFETE gibi yeni nesil çözümler çıktı.

Yeni nesil, para transferi işlemlerini gerçekleştirmek için şubeye gitmek, sıra beklemek ya da telefonla dakikalar süren konuşmalar yapmak istemiyor. Hızlı tüketime fazlasıyla alıştığımız bu çağda para transferi işleminin de tıpkı birine mesaj göndermek kadar kolay olması isteniyor. Bu talep karşısında birçok dijital ödeme, online bankacılık ve para transferi çözümü ortaya çıktı.

Yeni neslin alışkanlıklarına uygun bir şekilde geliştirilen MEFETE’den örnek verecek olursak; mobil uygulama aracılığıyla para transferi işlemi gerçekleştirmek saniyeler sürüyor. Tıpkı yeni neslin istediği gibi, şubeye gitmeden, sıra beklemeden ve vakit kaybetmeden MEFETE ile para transferi yapmak mümkün. Bu neslin talep ettiği en temel iki özellik hız ve kolaylık. MEFETE ile para transferi işlemi yaparak vakit kaybetmezken geleneksel para yöntemlerinde olduğu gibi zaman ve mekân kısıtlamasına da takılmazsınız.

Y ve Z kuşağı ne talep ediyor?

Yeni neslin ihtiyaçlarına uygun bir şekilde cevap verebilmek için onların ne talep ettiklerini iyi bir şekilde anlamak gerekiyor. MEFETE olarak bu kesimin ihtiyaçlarını biliyor ve aşağıdaki maddelere uygun bir hizmet veriyoruz.

  • Dijital dünyanın standartlarına uygun bir yaklaşım. Milenyaller rahatsız edici reklamlardan ve sinir bozucu pop-up’lardan hoşlanmazlar. İstedikleri şey, dijital dünyanın onlara sunduğu hızlı ve kolay çözümler. MEFETE olarak bunu göz önünde bulundurarak para transferi hizmet veriyor ve işlemleri en hızlı şekilde tamamlıyoruz.
  • Müşteri memnuniyeti. Söz konusu yeni nesil olunca müşteri desteği çok daha önemli bir konu haline geliyor. Sorunlarına hızlı bir şekilde çözüm arayan bu ‘sabırsız’ nesli memnun etmek için kusursuza yakın bir müşteri desteği hizmeti sunmak şart. Neyse ki MEFETE’nin 7/24 sunduğu müşteri desteği bu işin üstesinden geliyor.
  • İletişim. Milenyaller ile kurulan iletişim ve kullanılan dil de son derece önemli. Anlaşılma kaygısı taşıyan bu nesil genellikle iletişime açık olduğunu düşündüğü hizmetlere yöneliyor.

Yeni nesil, söz konusu para transferi olunca birçok alanda da olduğu gibi hız, kolaylık ve erişilebilirlik istiyor. MEFETE ise zaman ve mekân kısıtlamalarına takılmadan sunduğu 7/24 para transferi özelliği ile yeni neslin ihtiyaçlarını karşılama konusunda son derecek iddialı.

1111

DUYURU! Banka bilgilerimiz ve MEFETE uygulamamız güncellenmiştir.

X