Para Transferinin Geleceği Mobil Çözümlerden Geçiyor

Para Transferinin Geleceği Mobil Çözümlerden Geçiyor

Yeni bir çağda yaşıyoruz. Birçok açıdan geleneksel yöntemleri yavaş yavaş terk ettiğimiz, dijitalin gücünden sonuna kadar yararlanmaya çalıştığımız bir dönemdeyiz. Para transferi sektörü de bu dönüşümden nasibini alıyor.

Mobil cihazların hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olması önemli dönüşümlere yol açtı. Nasıl alışveriş yaptığımızdan tutun insanlarla nasıl tanıştığımıza kadar birçok konu son 20 yılda büyük bir değişime uğradı. Mobile ek olarak finansal teknolojilerin gelişmesiyle para transferi alanında da yabana atılmayacak gelişmeler yaşandı. Tüketiciler saatler süren, yüksek maliyetli para transferi hizmetlerini kullanmak zorunda olmadıklarını fark ettiler. Mobil yöntemlerin geleneksel para transferi çözümlerine sunduğu güçlü alternatif elbet bir gün ana akım hale gelecekti.

2020 yılında mobil para transferinin artık ana akıma ulaştığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Mobil ödeme uygulamalarının sunduğu çeşitli avantajlar tüketicileri fazlasıyla cezbediyor. Geleneksel bankalar da son yıllarda bu akıma hızla ayak uydurmaya çalışırken fintech şirketlerinin hamleleri de dikkat çekiyor. Fintech girişimleri, yapısı gereği bankalardan daha hızlı hareket edebildikleri için mobil para transferi inovasyonu konusunda daha etkili çözümler sunabiliyorlar. Bankaların ve fintech’erin mobil para transferine gösterdikleri ilgi ve mevcut hedefleri, para transferinin geleceğinin mobil çözümlerden geçtiğini gözler önüne seriyor.

Mobil para transferi uygulamalarının avantajları

Mobil para transferleri çözümlerinin bu kadar sık tercih edilmeye başlanması ve geleneksel yöntemlerin yerini almasının oldukça geçerli sebepleri var. Bunlara kısaca göz atalım.

Hız – Mobil uygulamalar aracılığıyla istediğiniz kişiye dakikalar içinde para gönderebiliyorsunuz. Bir şubeye, ATM’ye ya da uzun telefon görüşmeleri yerine birkaç dokunmayla para transferi gerçekleştirmek mümkün.

Kolaylık – Mobil uygulamalar ile zamandan ve mekândan bağımsız olarak kolay bir şekilde para transferi gerçekleştirebilirsiniz.

Esneklik – Mobil çözümler genellikle istediğiniz türde para transferi yapma imkânı tanır. İster havale ister EFT isterse dijital cüzdanınızla para transferi yapabilirsiniz.

e-Cüzdan – Mobil cüzdanlar zamandan kazandırdığı gibi işlemlerinize ekstra bir güvenlik katmanı daha ekleyerek para transferlerinizi çok daha güvenilir hale getirir.

Maliyet – Mobil para transferi çözümlerinin belki de en çok fark yarattığı alanlardan birisi de düşük maliyetler. Mobil çözümler geleneksel para yöntemlerine göre çok daha az işlem ücreti kesebiliyorlar. Özellikle yurt dışı para transferi söz konusu olduğunda bu çok daha önemli bir konu haline geliyor.

Peki hangi mobil para transferi çözümünü seçmeliyiz?

Mobil para transferi çözümlerinin sunduğu faydalar ortada. Ancak finansal teknolojilerin geldiği seviye birçok farklı para transferi çözümünün ortaya çıkmasına yol açtı. Bu da tüketicilerin hangi hizmeti seçmesi gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaratabiliyor.

Aslında önceki yazımızda para transferi yapmadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğine değinmiştik. Para transferi yapacağınız aracı hizmeti seçerken dikkate almanız gereken en önemli konulardan birisi güvenlik. Yenilikçi para transferi uygulaması MEFETE’yi bu açıdan örnek gösterebiliriz.

MEFETE güvenli bir şekilde para transferi yapmanıza imkân tanırken yukarıda sıraladığımız avantajların da hepsini kullanıcılarına sunuyor. MEFETE ile 7/24 para transferi gerçekleştirebiliyorsunuz. Üstelik bunu zamandan ve mekândan bağımsız bir şekilde yapabiliyorsunuz. Maliyet açısından da geleneksel para transferi yöntemlerine göre ciddi avantajlar sunan MEFETE, pandemi süresi boyunca para transferi ve cüzdandan para çekim işlem bedelini 1 TL’ye sabitledi.

Para transferinin geleceği mobil çözümlerden geçiyor. MEFETE de mobil uygulaması aracılığıyla sunduğu para transferi hizmetiyle birlikte kullanıcılarının dijital dönüşümü yakalamalarını ve bundan faydalanmalarını sağlıyor.

1111

DUYURU! Banka bilgilerimiz ve MEFETE uygulamamız güncellenmiştir.

X