MEFETE ile para transferi yapmak neden güvenli?

MEFETE ile para transferi yapmak neden güvenli?

Ailemize ve arkadaşlarımıza para göndermek ya da online alışverişler için para transferi yapıyoruz. Bu para transferleri için en sık tercih edilen yöntemlerden birisi de MEFETE gibi mobil para transferi çözümleri.

Mobil para transferi, teknolojinin ilerlemesiyle birlikte tüketicilerin hız, kolaylık ve erişilebilirlik gibi artan taleplerini karşılayan bir para transferi yöntemidir. Mobil uygulamalar aracılığıyla birkaç dokunuşla para transferi gerçekleştirilebiliyor olması günümüz dünyasının sunduğu en önemli kolaylıklardan bir tanesi.

Ancak tüm bu kolaylıkların yanı sıra beraberinde gelen siber tehditler de söz konusu. Teknoloji hayatlarımızı kolaylaştırmaya devam ederken kötü niyetli kişilerin kullandığı teknolojiler ve yöntemler de gelişiyor. Bu nedenle para transferi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi güvenlik. Kişisel bilgiler ve paranın dahil olduğu bu işlemlerde bir güvenlik eksikliği olması kritik bilgilerinizin ve paranızın istemediğiniz kişilerin eline geçmesine neden olabilir. Bu nedenle mobil para transferi çözümlerinde MEFETE gibi güvenliğinden emin olduğunuz çözümlere yönelmekte fayda var.

MEFETE neden güvenli?

Elektronik cüzdan altyapısıyla birlikte müşterilerine 7/24 para transferi hizmeti sunan MEFETE, ülkemizde tasarruf sahiplerinin hak ve menfaatlerini korumak, bankalar ve özel finans kurumlarının piyasa disiplini içerisinde sağlıklı, etkin ve dünya ölçeğinde rekabet edebilir bir yapıda işleyişi için uygun ortamı yaratmak ve bu sayede ülkenin uzun vadeli büyümesine ve istikrarına katkıda bulunmak amacıyla kurulan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) lisansına sahip Hızlı Para bünyesinde hizmet veren bir mobil uygulama.

Bir başka deyişle Merkez Bankası tarafından tanınan MEFETE bu güvence altında hizmet veriyor. Dolayısıyla MEFETE ile zamandan ve mekândan bağımsız olarak 7/24 güvenli bir şekilde para transferi yapabilirsiniz.

Türkiye’de BDDK lisansı olmayan ya da herhangi bir resmi kurum güvencesi altında çalışmayan para transferi hizmetlerini kullanmak kişisel bilgilerinizi ve paranızı riske atmak demek olacaktır. Bu tarz hizmetler yasal olmadığı gibi düşük güvenlikli sistemleri nedeniyle de kişisel bilgilerinizin kötü niyetli kişilerin eline geçmesine sebep olabilir.

Para Transferi yaparken dolandırıcılara karşı nasıl korunmak gerektiğine önceki yazımızda değinmiştik. Ayrıca para transferi yapmadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğine de bir göz atmanızda fayda var.

MEFETE ile güvenli para transferi nasıl yapılır?

MEFETE ile güvenli bir şekilde para transferi yapmak oldukça kolay. Google Play veya App Store’dan MEFETE’nin uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra para yükleme ve para gönderme adımlarında gerekli hesap bilgilerini girerek kısa süre içerisinde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Zamandan ve mekândan bağımsız olarak yapabileceğiniz para transferi işlemlerini QR kodu kullanarak da gerçekleştirmek mümkün.

İster hafta sonu ister mesai saati dışı olsun, MEFETE ile 7/24 para transferi yapılabiliyor. Ayrıca içinde bulunduğumuz sıkıntılı günlere özel olarak yapılan kampanyayla MEFETE ile pandemi sonuna kadar para transferi ve cüzdandan para çekim için işlem bedeli sadece 1 TL.

MEFETE sunduğu güvenli para transferi hizmetlerinin yanı sıra herhangi bir sıkıntınız olduğunda verdiği 7/24 müşteri desteğiyle de kullanıcı dostu bir yaklaşım sergiliyor. Para transferi yaparken bir sorun oluştuğunda, bir güvenlik endişesi duyduğunuzda ya da aklınıza takılan sorular için müşteri hizmetlerine ulaşmak oldukça kolay.

1111

DUYURU! Banka bilgilerimiz ve MEFETE uygulamamız güncellenmiştir.

X